Wdrożenia

Wdrożenia Mają Państwo już dość ciągłych sprzeczek z firmą udostępniającą przestrzeń dyskową na serwerze, konta pocztowe lub inne usługi internetowe? Może czas najwyższy zainteresować się własnym serwerem?
Wdrożenia wykonujemy w oparciu o systemy Linux/Unix, które są znane z wysokiej wydajności, świetnego przystosowania do zastosowań sieciowych i wysokiego bezpieczeństwa.
Dodatkową, ale bardzo ważną zaletą jest ich cena. Większość systemów Linux/Unix jest darmowa i mogą z powodzeniem konkurować, a nawet przewyższać wydajnością ich drogie komercyjne odpowiedniki. Jesteśmy w stanie zaprojektować zgodnie z życzeniem klienta dowolną konfiguracje zapewniającą funkcjonalność wg potrzeb - serwery WWW, poczta, bazy danych, systemy wykrywania włamań, a nawet centrale telefoniczne oraz wiele innych. Każdy projekt rozpatrywany jest indywidualnie i dostosowywany do potrzeb. Poniżej przedstawiliśmy kilka z wielu wybranych propozycji wróżeń.

Serwer plików i drukarek

Posiadanie własnego serwera plików w sieci lokalnej pozwala na szybkie współdzielenie zasobów sieciowych między wieloma użytkownikami. Umożliwia także bezpieczny i łatwy dostęp do danych bezpośrednio ze stanowisk klienckich oraz wydajne zarządzanie uprawnieniami do zasobów sieciowych. Funkcje serwera plików i drukarek pełni linuksowy serwer Samba, który z powodzeniem zastępuje komercyjny Windows NT Server lub Windows 2000/2003 Server.

Bazy danych

Serwer baz danych umożliwia bezpieczne gromadzenie i przetwarzanie danych, pozwala także na wygodne ich przeglądanie i udostępnianie. Dane przechowywane są na jednym serwerze, a dostęp do nich mają jedynie uprzywilejowani użytkownicy z poziomu swoich stacji roboczych. Rozwiązanie takie znaczenie usprawnia korzystanie z dużych porcji danych, pozwalając łatwo je aktualizować, filtrować bądź usuwać. Dane przechowywane na jednym serwerze łatwiej też zabezpieczyć. Programy takie jak MySQL czy PostgreSQL mogą zastępować ich drogie odpowiedniki na platformę MS Windows takie jak MsSQL Server, Oracle czy Sybase Server.

Poczta i WWW

Poczta elektroniczna stanowi jedną z najpopularniejszych usług internetowych. Posiadając własną nazwę domenową i własny serwer pocztowy można zarządzać swoją pocztą z poziomu własnego serwera. Jedynym ograniczeniem wielkości i ilości skrzynek pocztowych jest pojemność dysków twardych serwera. Dodatkowo taki serwer zabezpieczamy filtrami antyspamowymi i antywirusowymi. Na własnym serwerze WWW można utrzymywać wiele witryn internetowych, o dowolnej wielkości, można także uruchamiać dodatkowe usługi, takie jak baza danych, sklep internetowy czy strony pobierające dane z baz danych, serwery pocztowe, które pozwalają na dostęp do skrzynek pocztowych z poziomu strony WWW.

Serwery Proxy i firewalle

Posiadanie własnego serwera pośredniczącego - proxy może znacznie usprawnić i przyspieszyć korzystanie z Internetu. Squid jako proxy buforuje oglądane wcześniej strony, co przyspiesza ich ponowne wyświetlanie. Ma to duże znaczenie w przypadku sieci lokalnych zarówno tych dużych jak i małych, złożonych z kilkunastu komputerów. Serwer proxy umożliwia także blokowanie dostępu do niechcianych stron WWW.

Przykładowe ceny

  • Serwer WWW plus serwer pocztowy z zabezpieczeniami antywirusowymi i antyspamowymi, dostępem przez WWW (dodatkowo dostęp do zasobów WWW przez FTP): 1000 – 1500zł

Konsultacje techniczne i obsługa

Świadczymy też usługi konsultingowe dotyczące zastosowań systemu Linux i UNIX oraz oprogramowania open source przeznaczone dla średnich i dużych przedsiębiorstw, w dowolnie dużych projektach informatycznych, migracji istniejących usług działających w oparciu o drogie komercyjne oprogramowanie na systemy zupełnie darmowe.
Proponujemy także stałą opiekę informatyczną nad powierzoną nam infrastrukturą. Administrujemy systemami i sieciami komputerowymi, zarówno stacjonarnie jak i zdalnie, gwarantując zarazem szybki czas reakcji i bezawaryjne działanie systemów.
  • bieżące wsparcie systemów IT
  • stała obsługa (outsourcing)
  • rozbudowa/modyfikacja istniejącej struktury
  • migracja na systemy Open Source

Stały nadzór administracyjny

Proponujemy Państwu możliwość dalszego administrowania. W takim przypadku rozwiązane będą problemy awarii, archiwizacji danych, zmian haseł. Możemy monitorować działanie serwerów, dbać, aby oprogramowanie było zawsze najnowsze, strzec przed włamaniami.

Współpracujemy

Szkolimy na: